5 patarimai kaip nusipirkti naudotą automobilį

5 patarimai kaip nusipirkti naudotą automobilį

Liaudies išmintis byloja, kad kiekvienas vairuotojas būna laimingas du kartus: kai automobilį nusiperka ir kai jį parduoda. Kad tokia laimė aplankytų kiekvieną pirkėją, reikia pirkti protingai. Tuomet ir parduoti bus lengva. Mūsų patarimai pirkėjui.

1. Norai ir galimybės. Prieš eidamas į turgų turite žinoti, ko norite ir ką galite sau leisti. Nutarkite, koks automobilis jums reikalingas – didelis ar mažas, galingas ar taupus, kokiais degalais varomas, atsirinkite prioritetines markes ir kiek tam galite išleisti pinigų. Pasitarkite su savimi, draugais, žmona, šeima, pažiūrėkite interneto tinklalapius. Pirmąsyk atėjęs į turgų neskubėkite pirkti, o apžiūrėdamas automobilius atsirinkite, kokios mašinos jums tikrai reikia. Elkitės lyg automobilių salone: apžiūrinėkite mašinas, jomis pavažiuokite, sužinokite iš pardavėjų, ką jie mano apie kitų markių jus dominančias mašinas.

2. Rinkitės ne markę, bet automobilį. Nepasikliaukite legendomis rinkdamiesi automobilio markę ar modelį ir nemanykite, kad pasaulyje yra geri tik „Volkswagen“ ir „Audi“ automobiliai. Svarbu yra ne tai, kur automobilis pagamintas, bet kiek jis yra nuvažiavęs ir kaip eksploatuotas.Taigi ne itin populiariu „Suzuki Swift“ už 1 000 eurų galite važinėti kur kas ilgiau ir patikimiau, nei dvigubai brangesniu „Volkswagen Golf“.

3. Benzinas ar „dyzelis“? Jeigu norite automobilio su nedidele rida, „dyzelius“ pamirškite. Mat juos dažniausiai eksploatavo įmonės arba labai daug važinėjantys žmonės. Rinkitės automobilius su nedideliais 1–1,6 litro benzininiais varikliais. Tokie dažniausiai važinėja mažesnius atstumus.

4. Automobilio rida. Jeigu norite sužinoti, kiek gali būti nuvažiavęs jūsų automobilis, atsiverskite Vokietijos tinklalapį www.mobile.de ir pamatysite, kad tais pačiais metais pagamintas Golf Vokietijoje būna nuvažiavęs 2–4 kartus daugiau. Žinokite, kad automobilio ridos parodymų korekcija Lietuvoje kainuoja tik 50 litų. 5. Būtina meistro patikra. Patikrinkite perkamą automobilį kompetentingame servise! Nepagailėkite už patikrą 80–200 litų. Net jeigu automobilis jums ir netiks, manykite, kad pinigų neišmetėte, o sutaupėte, mat bet koks minimalus remontas kainuoja brangiau. Taip pat pasilikite 1 000–2 000 litų, kad įsigiję automobilį galėtumėte atlikti jo išsamią techninę priežiūrą.

 5. Būtina meistro patikra. Patikrinkite perkamą automobilį kompetentingame servise! Nepagailėkite už patikrą 80–200 litų. Net jeigu automobilis jums ir netiks, manykite, kad pinigų neišmetėte, o sutaupėte, mat bet koks minimalus remontas kainuoja brangiau. Taip pat pasilikite 1 000–2 000 litų, kad įsigiję automobilį galėtumėte atlikti jo išsamią techninę priežiūrą.