Pavasarį atsinaujina ne tik gamta

Pavasarį atsinaujina ne tik gamta

Po žiemos atėjęs pavasaris budina ne tik gamtą. Atsinaujinti nori ir vairuotojai. Vieni linkę pagražinti turimą automobilį, kiti pavasarį nusprendžia imtis dar rimtesnių pokyčių – keičia ir transporto priemonę. Pavasarį pirkėjai suaktyvėja ir Kauno automobilių turguje.

Populiariausiųjų gretos plečiasi

Kauno automobilių turgų administruojančios bendrovės “Varanas” vadovas Valentinas Naujanis automobilių pirkėjų ir pardavėjų elgesį stebintis jau ne vieną dešimtmetį, pastebi, kad atšilus orams į turgų užsuka vis daugiau pirkėjų.

“Turguje šiandien galime sutikti ne tik lietuvių, bet ir pirkėjų iš kaimyninių šalių – Estijos, Latvijos, Lenkijos ir daugelio kitų”, – turgaus svečius apibūdino V.Naujanis. Jis atkreipė dėmesį, kad pastebimos ir naujos tendencijos, kokio automobilio ieško lietuviai. Anksčiau jauni pirkėjai automobilį rinkdavosi iš populiariausių vokiečių gamintojų markių “Audi”, VW ar BMW, o dabar vis dažniau savo žvilgsnius kreipia ir į kitų gamintojų produkciją. “Škoda”, “Fiat”, “Subaru” yra vis daugiau dėmesio sulaukiantys automobilių gamintojai.

Svarbiausiu kriterijumi renkantis automobilį pamažu tampa jo praktiškumas. Be to, svarbu, kad automobilis būtų ekonomiškas ir nedidelio dydžio. Šie automobilio bruožai pasidaro itin svarbūs, kai automobilį renkasi moteris. Žmonės, turintys gausesnes šeimas ir mėgstantys keliauti, renkasi minivenus, populiarėja ir didesnio pravažumo (SUV) automobiliai. Bendrovės “Varanas” vadovo teigimu, automobilius universalo kėbulu renkasi žmonės, turintys gyvūnų.

“Ypač populiarus – “Volvo V70″. Jį mėgsta ne tik lietuviai, bet ir kaimynai latviai”, – pasakojo V.Naujanis. Žmonės, ieškantys saugumo ir komforto, renkasi didesnes transporto priemones – visureigius.

Populiarėja benzininiai

Nors Lietuvoje didžiąją dalį naujai registruojamų naudotų automobilių vis dar sudaro transporto priemonės dyzeliniais varikliais, vis dažniau Kauno automobilių turgaus pirkėjai dairosi automobilių su benzininiais varikliais. Pirkėjas, besirenkantis automobilį pagal degalų tipą, daugiausia atsižvelgia į savo važiavimo stilių. Tie, kurie nuvažiuoju didelius atstumus, renkasi dyzelinius automobilius, nors tokie automobiliai ir reikalauja daugiau priežiūros. Benzininiai automobiliai patrauklesni tiems, kurių kelionės nėra ilgos, nes tokio automobilio priežiūra yra daug lengvesnė.

“Pastebime, kad populiarėja ir hibridiniai automobiliai, nors jie gerokai brangesni nei kiti panašaus tipo automobiliai”, – tvirtino pašnekovas.

Kauno automobilių turguje, kaip ir praėjusį pavasarį, išlieka didelė automobilių su automatine pavarų dėže paklausa, o svarbiausi kriterijai – funkcionalumas ir praktiškumas, automobilio grožis tik paskui.

V.Naujanis, visiems perkantiems naudotą automobilį, pataria jį nuodugniai patikrinti automobilių servise, nes automobilis turi tarnauti ne vienus metus, todėl svarbu jį rinktis atsakingai. Pirkėjai turi puikią galimybę kreiptis į vieną pirmųjų Lietuvoje veikiančių įmonių “Autoguarant”, kuri rinkai pasiūlė garantijos nuo gedimų paslaugą naujoms ir naudotoms transporto priemonėms. Tai paprastas ir nebrangus būdas patenkinti visų: tiek turinčio transporto priemonę, tiek pirkėjo ir pardavėjo lūkesčius, suteikiant garantiją nuo gedimų.

Naujovės turguje

Nors Kauno automobilių turguje vis dažniau dairomasi į retesnių markių automobilius, perkamiausi modeliai išlieka tie patys: “Audi”, “Volkswagen”, “Toyota”. Vidutinė kaina, kurią išleidžia lietuvis pirkdamas automobilį, svyruoja nuo 3 iki 4 tūkst. eurų.

Bendrovės “Varanas” vadovas V.Naujanis džiaugėsi, kad neseniai startavęs Kauno automobilių turgaus nemokamų automobilių skelbimų portalas Automarkt.lt tampa vis populiaresnis. Šiuo metu tinklalapyje yra beveik 1 tūkst. skelbimų.

“Automarkt.lt – tai patogus būdas pirkėjams pasidairyti norimo modelio prieš važiuojant į turgavietę ir lengviau susiplanuoti automobilio paieškas pačiame turguje”, – sakė naudotų automobilių įsigijimo procesus ne vieną dešimtmetį stebintis kaunietis. Jis taip pat visiems galvojantiems apie automobilio pardavimą priminė, kad iki birželio 1 d. Kauno turguje skelbiama akcija, per kurią galima įsigyti šeštadienio automobilių turgaus bilietą. Tai ypač patogus būdas žmonėms, kuriems automobilių pardavimas nėra pagrindinė veikla. Jei klientas neturi laiko darbo dienomis ar savaitinis turgaus bilietas yra per brangus, šiuo vienadieniu bilietu galima savo automobilį puikiai bandyti parduoti ir savaitgaliais.

http://www.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/pavasari-atsinaujina-ne-tik-gamta-802336